Sony 60" Black 1080P LED HDTV - KDL-60R550A
After Sony 60" Black 1080P LED HDTV - KDL-60R550A
has show.I follow its information.I think the item is so interesting and useful I really like it!.
THIS IS THE INFORMATION ABOUT Sony 60" Black 1080P LED HDTV - KDL-60R550A FOR YOU :
Enter a world of dazzling picture quality and unlimited entertainment. This elegantly slim LED TV boasts Full HD 1080p for incredible detail and Edge LED backlighting for boosted contrast. Internet connectivity is at your fingertips, so you can watch YouTube clips and access online HD movies, music and more. -Features-Edge LED backlight for a bright picture & thin design-Lifelike movement with Motionflow XR 240-Receiver-less TV for DirecTV customers-Movies, music & apps with Sony Entertainment Network-Stream HD entertainment wirelessly with built-in Wi-Fi-See your smartphone's screen on TV with wireless mirroring-Enjoy 3D with 4 pairs of passive glasses-Crisp detail & contrast with Clear Resolution Enhancer-Smartphone ready - TV that's made for your smartphone-Specifications-Design: Steel Rod with Chrome Plating Stand Design-Aspect Ratio: 16:9-Display Resolution: Full HD 1920 X 1080-Screen Size (measured diagonally): 60" (60.0")-Viewing Angle (Right/Left & Up/Down): 178 (89/89?)-Backlight Type: Edge LED-Dimming Type: Frame Dimming-Display Device: LCD-3D Features: Passive 3D & Simulated 3D-Network Features: BIVL System, DLNA Content, Opera Browser & Sony Entertainment Network-Wireless LAN: Integrated Wi-Fi (Wi-Fi Direct)-Video Features: 24p True Cinema Technology, 3D Comb Filter, Advanced Contrast Enhancer, CineMotion Reverse 3:2 Pulldown Technology, Motionflow XR 240, Picture Modes -Audio Power Output: 10W + 10W-Speaker: 2-ch Full Range-LightSensor Technology: Yes-TV System: M, ATSC, Clear QAM-VESA Hole Pitch: 300x300mm-Inputs & Outputs-AC Power Input: 1 (Rear)-Analog Audio Input(s) (Total): 1 (Rear)-Audio Out: 1 -Component Video (Y/Pb/Pr) Input(s): 1 (Rear/Hybrid)-Composite Video Input(s): 1 (Rear Hybrid w/Component)-Digital Audio Input(s): 1 (Rear)-Ethernet Connection(s): 1 (Rear)-HDMI Connection(s) (Total): 4-HDMI PC Input: Yes-MHL: Yes-RF Connection Input(s): 1 (Rear)-USB 2.0: 2 side -Dimensions (Approx.): TV Only: 54 1/4x32x3 1/4(1 13/16) inch (1375x810x82